To see all content, you will need the current version of Adobe Flash Player to view it.

home kodu MOVIE movie ruut disain designs LUTS designs LUTS Tuletornid lighthouses BOOK KALENDER_tuletornid Calendar_lighthouses Aksi_raamat Aksi_BOOK sampo raamat sampo BOOK vanaisa vanaisa pildid vanaisa ENG vanaisa ENG pildid 2013 kalender 2013 Calendar Naissaar est Naissaar_BOOK toast_tuppa toast_tuppa_BOOK Haapsalu_na4itus Haapsalu_exhibition M6ISA_N4ITUS Manors_exhibition Meite maitsev Muhu Magical_Meals_of_Muhu mõisaraamat mõisaENG K6nigsberg K6nigsberg eng KALARAAMAT KALARAAMAT eng Prangli Prangli eng uned uned eng unede pildid unede pildid eng Joonistused tiitel drawings title Jõulukalender Christmas cal kadri kadri eng kasuema 

mõisaraamat

KODU JOONISTUS DISAIN VÄLJAANDED KIRJUTISED PORTREED FOTOD KONTAKT

VÄLJAANDED

DISAIN

Raamatuga viis oma ammuse unistuse ellu Mati Raal, teksti eest aitas tal vastutada Toomas Zupping, kellega meil oli juba üks raamat varem koos tehtud.

Raamatusse õnnestus sokutada ka paar meie perele olulist pilti. Ülal, lk 307, on vaasis minu vanavanaema Marie Aunapuu (s Rosenblatt) seatud lilled. (Pärimus jutustab, et üheks tema tööülesannetest oli hoida palee kõigis vaasides värsked lilled -- äkki tulevad külalised.)Lk 308 aga, seisab Haapsalu promenaadil seljaga Villa Friedheimi poole minu isa Ervin Aunapuu, tennisereket peos (paremal), olles kuurortlinnas puhkamas. (Juuni 1936)

Päritolu ja ajalugu oli baltisaksa kultuuri-ruumi üdi. Vappide järgi otsustades oli see teeserviis maalitud pulmakingiks Tiesenhausenite ja Knorringute suguvõsade ühinemise puhul. Preili von Knorringu abielust parun von Tiesenhauseniga sündinud Woldemar abiellus 1879. a preili Berta von Ungern-Sternbergiga, kes selle servisi siis ilmselt oma ämmalt kingiks sai. Keerulistel aegadel Toompea paleest lahkudes jätsid nad serviisi jäänused minu vanavanaema kätte vastutavale hoiule. Säilitame usinasti :)

Kultuurisaade OP kutsus arhitekt Raul Vaiksoo appi raamatut kiitma.


http://moisate-kadunud-hiilgus.tsunftijanes.ee/ 


Copyright © A Aunapuu 2010