To see all content, you will need the current version of Adobe Flash Player to view it.

home kodu MOVIE movie ruut disain designs LUTS designs LUTS Tuletornid lighthouses BOOK KALENDER_tuletornid Calendar_lighthouses Aksi_raamat Aksi_BOOK sampo raamat sampo BOOK vanaisa vanaisa pildid vanaisa ENG vanaisa ENG pildid 2013 kalender 2013 Calendar Naissaar est Naissaar_BOOK toast_tuppa toast_tuppa_BOOK Haapsalu_na4itus Haapsalu_exhibition M6ISA_N4ITUS Manors_exhibition Meite maitsev Muhu Magical_Meals_of_Muhu mõisaraamat mõisaENG K6nigsberg K6nigsberg eng KALARAAMAT KALARAAMAT eng Prangli Prangli eng uned uned eng unede pildid unede pildid eng Joonistused tiitel drawings title Jõulukalender Christmas cal kadri kadri eng kasuema 

disain

k O e m

gB k

Kuid, olles kujundanud terve hunniku raamatuid, ajakirju, ajalehti ja voldikuid, näib, et ei olegi sündinud midagi revolutsioonilist.

Saanud maailmaparandaja-disaineri hariduse, olin veendunud, et pean läbi viima sügavaid muutusi, ükskõik, millisele elualale ma ka ei satuks.Hoolimata ambitsioonidest ei soosinud nõuka-aegne tööstus tootekujundust.Siis hakkasingi kujundamatrükitööstuse toodangut,nii perioodikat kui ka raamatuid.

Järele mõeldes aitasin siiski 90ndatel revolutsiooni läbi viia -- nimelt digirevolutsiooni!Võtsin täie jõuga osa leiutamise-võidujooksust – kuidas luua küljendust arvutis ja kuidas muuta trükiettevalmistuse käik digitaalseks, kohaldada kujundus kiireltareneva trükikoja-tehnikaga ja muuta materjal mööda juhtmeid edastatavaks. JA -- hakkama saime! Töötab siiani.

Vastupidi, näib, et mu mahukaim raamatukujunduse seeria on VÄGAGI KLASSIKALINE – Oskar Lutsu memuaarid.

MINU KULDMUNA!(kui lugesite eelmiselt lehelt, ärge seda teksti vaadakegi)Kera, milles on silinder, milles on koonus – see on ilmselt minu kõigi aegade edukaim disain materialis.Idee sündis tudengitööna, kasutusele võttis selle minu Suur Õpetaja, hr Bruno Tomberg (sügav kummardus talle).Tema muutis selle auhinnaks, mis antakse igal aastal parimale disainerile. Hiljem anti sellele nimi BRUNO-preemia.

(Selle kummaliselt paljastava foto on teinud Kaido Haagen)

Väljaannete kujundamise kõrvalt hakkasin sekkuma ka nende sisusse.Ja siis hakkas UUSI AJAKIRJU sündima nagu seeni. Olin ninapidi üsna mitme sünni (ja surma) juures.

KODU JOONISTUS DISAIN VÄLJAANDED KIRJUTISED PORTREED FOTOD KONTAKT

DiSAIN

ERKI DISAIN 1973-1978 --- 5 aastat illusioone


http://en.wikipedia.org/wiki/Irwin_Shaw 


Copyright © A Aunapuu 2010