To see all content, you will need the current version of Adobe Flash Player to view it.

home kodu MOVIE movie ruut disain designs LUTS designs LUTS Tuletornid lighthouses BOOK KALENDER_tuletornid Calendar_lighthouses Aksi_raamat Aksi_BOOK sampo raamat sampo BOOK vanaisa vanaisa pildid vanaisa ENG vanaisa ENG pildid 2013 kalender 2013 Calendar Naissaar est Naissaar_BOOK toast_tuppa toast_tuppa_BOOK Haapsalu_na4itus Haapsalu_exhibition M6ISA_N4ITUS Manors_exhibition Meite maitsev Muhu Magical_Meals_of_Muhu mõisaraamat mõisaENG K6nigsberg K6nigsberg eng KALARAAMAT KALARAAMAT eng Prangli Prangli eng uned uned eng unede pildid unede pildid eng Joonistused tiitel drawings title Jõulukalender Christmas cal kadri kadri eng kasuema 

Aksi_raamat

Rannarahva Muuseum pakkus mulle võimalust kujundada raamat Aksi saarest. Sel erilise saatusega saarel õitses elu vaid u 150 aastat – lühidalt, kuid kaunilt. Saare paaris talus kasvasid üles kalurid ja hülgekütid, paadiehitajad ja pillimeistrid, muusikud ja fotograafid... Tänu viimastele on raamatus toredat visuaali, mis võistleb surmtõsise teaduslikkusega ja täiendab mahlakaid mälestusi. Autoreid on raamatul mitmeid, nagu ka lähenemisi. Ideed vedas entusiastlikult Külvi Kuusk. Hea lisand on murde- ja oskussõnastik. Pildiallkirjad on kahes keeles ja lõpus English Summary.

KODU JOONISTUS DISAIN VÄLJAANDED KIRJUTISED PORTREED FOTOD KONTAKT

VÄLJAANDED

DiSAIN

1) Tõend sellest, et ka Aksi fotograaf August Luusmann nägi Tallinna kohal krahv Zeppelini dirižaablit hõljumas ja püüdis selle fotole (1930/1931). Seda ilmutist mäletab ka minu ema, kes suvitas sel hetkel oma vanaema juures Klaukse talus, kuhu see kummituslik hiiglane paistis üle Viimsi poolsaare.2) Teate ju, et hülged on musikaalsed? Selle hülgepoja oli saatus pillutanud hülgeküttide laste lemmikloomaks. Kõrvaklapid peas, kuulab ta esimest raadiot Aksi saarel.3) Tühjaks müüdud kalakastid paadis ja rõõm õnnestunud turupäevast näol, sõidavad Aksi preilid Tallinnast kodu poole. Pilt on kehvake, aga kas ei paista kilukarbisilueti taustal ka üks ähvardav sõjalaeva siluett? Sümboolne?

Mõni eriti haruldane kaader nõuab selgitust:

Ei suuda vastu panna kiusatusele näidata ka originaalpilte...>>>

1

2

3

Siit näed kaant pdfina

See saareke Tallinna lähistel on vaid 3 km pikk.


http://www.rannarahvamuuseum.ee/ 


Copyright © A Aunapuu 2010